Vyberte stránku

Aby obchod hezky vypadal, je dobré zajistit jednotnou velikost obrázků. Někdy to může být složitější, obzvlášť v případě, že produktové obrázky nemáme v dostatečné velikosti nebo rozlišení.

Váš obchod má nastavenou výchozí velikost obrázků a to jak náhledů na hlavní stránce obchodu, tak i v detailu produktu a také poměr stran. To pravděpodobně nastavil váš tvůrce e-shopu. Proč tedy nejsou všechny obrázky stejné?

Nahrávání většího obrázku

Pokud nahrajete větší obrázek, než je nastavené ve vašem e-shopu, originální obrázek se ořízne dle velikosti a poměru stran. Tady tedy žádný problém nehrozí.

Nahrávání menšího obrázku se stejným poměrem stran

Pokud nahrajete menší obrázek a dodržíte nastavený poměr stran (např. 1:1 pro čtverec) ve vašem e-shopu, obrázek se přizpůsobí do nastavené velikosti. Obrázek pravděpodobně nebude až tak hezký, ostrý a v detailu produktu ho nebude možné přiblížit. Nicméně v na stránce obchodu si zachová stejnou velikost jako ostatní obrázky.

Nahrávání menšího obrázku se jiným poměrem stran

Pokud nahrajete menší obrázek s jiným poměrem stran než je nastavené ve vašem e-shopu, vytáhne se jenom jedna strana, druhá se vytáhne úměrně. Obrázek nebude hezký, ostrý a v detailu ho nebude možné přiblížit. Navíc ale bude mít v obchodě jinou velikost náhledu a produkty mohou působit na návštěvníka rozházeně. Pokud tedy máte jenom malý obrázek produktu, vždy je lepší volbou alespoň nastavit stejný poměr stran jako je nastavené ve vašem e-shopu.